İş Yerinde Aşk

21 Ağustos 2011 Pazar

HEYECAN MI, HEZEYAN MI?

Kimine göre işi çekilir kılmanın yegane yolu, kimine göre tehlikeli sular, kimine göre ise yaşamayan bilemez. İşte her ayrıntısıyla iş yerinde aşk...
Hayatımızın çoğunun geçtiği iş yerlerimizde zaman zaman iş arkadaşlarımızla aramızda elektrik doğması kaçınılmaz. Önemli olan ise bundan sonrası. Ne yapacağız, bu heyecanın peşinden mi gideceğiz, yoksa ‘iş başka, aşk başka’mı diyeceğiz?
İş yerinde aşkın aşamaları
1. aşama: Flört
·      İş yerinde aşk yaşayacaksanız emin olun en tehlikesiz ve keyifli kısmı flört kısmıdır. Bu yüzden birçok insan bir sonraki adımı atmak yerine, iş yerinde başlayan bu kıvılcımı sadece flört aşamasında tutmayı tercih eder.
·      Kafein komasına girmeye hazır olun çünkü onunla karşılaşmak için devamlı çay-kahve almaya gitmeniz gerekecek.
·      Eğer sigara içiyorsa ve siz içmiyorsanız hemen başlasanız iyi olur. Sigara molaları muhabbeti ilerletmek için ideal.
·      Pazartesi sendromu artık sizden çok uzaklarda, tam tersine onu görmek için her pazartesiyi iple çekeceksiniz.
·      Flört kısmı gereğinden fazla uzarsa sizde gereksiz stres yaratabilir, hazırlıklı olun. Önemli olan bu noktada illa ilişki yaşanacak diye inat etmemek ve oluruna bırakmak.
2. aşama: İlişki
·      İlişkiye adım attınız, şimdi sıra onu kimseye çaktırmama çalışmalarında.
·      İlişkinin ilk başlarında ellerinizi ve gözlerinizi birbirinizden uzak tutamazken tutmak zorunda olmak size güç gelecek ama bir de bu ateşle yalnız kalacağınız anı düşünün.
·      Sevgilinizi kıskandırmamak adına diğer iş arkadaşlarınıza eskisi kadar rahat davranamayabilirsiniz.
·      Aynı şekilde onun diğer iş arkadaşlarınıza davranışları da sizi kıskançlık krizlerine sokabilir.
·      Evli bir çiftten bile daha fazla beraber vakit geçireceğinize göre ilişkinizin monotonlaşmaması için ekstra çaba gerekiyor.
·      Elbette ilişki aşamasındaki her şey bu kadar olumsuz değil. Onu her gün görecek olmanız emin olun işe koşa koşa gitmenizi sağlayacak.
·      İş yerinde iş konularında sizi satmayacağını ve yaptığınız iş dedikodularını başkasına anlatmayacağını bildiğiniz birisine sahip olmanın huzurunu doyasıya yaşayabilirsiniz.
3. aşama: Ayrılık
·      “Lütfen görmeyeyim seni bir yerlerde, karşıma çıkma” şarkısını ne yazıkki söyleyemeyeceksiniz.
·      Eğer ciddi bir ayrılık değilse barışmanız bir araya geleceğiniz ortamlar sayesinde çok daha kolay ve hızlı olacak.
·      Ayrılık acısı her zaman iş yerindeki motivasyonunuzu düşürür ama bir de eski sevgiliniz o iş yerinde olunca çok daha gergin olmaya hazır olun.
·      Hayatınıza devam ettiğinizi, ne kadar iyi olduğunuzu ona göstermek için bir yerlerde karşılaşmayı beklemenize gerek yok.
·      Onu her gün görmeye dayanamazsanız iş değiştirmek zorunda kalabilirsiniz.
İş yerinde aşk yaşıyor ve yakalanmak istemiyorsanız 
  • Yüz yüze gizli köşelerde konuşmak yerine chat programlarını veya e-mail’i tercih edin. Tabii e-mailleriniz IT departmanınız tarafından takip edilmiyorsa! 
  • Şirketin en cingöz ve dedikoducu tipleriyle kanka olun. Büyük ihtimalle ilk öğrenen onlar olacağından arkadaşlık hatrına onların başkalarına söylememelerini sağlayabilirsiniz. 
  • Madem iş yerinde aşk yaşıyorum, seks de yaşayayım diyorsanız ekstra dikkatli olun. Mesai saatleri dışını tercih edin, güvenlik görevlilerini, kameraları ve temizlik görevlilerini de sakın unutmayın.
  • Sadece iş yerinde davranışlarınıza dikkat etmekle iş bitmiyor, buluştuğunuz yerleri de özenle seçmeli veya topluma açık yerlerde elinize kolunuza hakim olmalısınız.
İş yeri türüne göre aşk
Hastane: ER, Grey’s Anatomy gibi dizilere bakarsak bir iş arkadaşınızla aşk en azından seks yaşamanız adeta hastanede çalışmanın ön koşulu.
Uçak: Pilot-hostes aşkından daha iyi bulutların üzerinde yaşanacak bir aşk düşünebiliyor musunuz?
Otel: Dilediğiniz kadar oda, dilediğiniz kadar yatak... Daha ne isteyebilirsiniz ki?
Okul: İki öğretmenin aşkı öğrencilerin diline düşerse insanı aşktan da, öğretmenlikten de soğutabilir, dikkat!
İş yerinde aşkı yaşayanlar anlatıyor
“Patronuma sırılsıklam aşıktım. Bunun nedeninin iş yerindeki başarısı ve karizması olduğunu ise ancak ilişki yaşamaya başlayınca anladım. Sosyal hayatta ne kadar sıkıcı bir insan olduğunu görünce bende aşk maşk kalmadı, ama işyerinde devamlı beni koruyan, kollayan bir insan olması tabii ki hoşuma gidiyordu. Ta ki ondan ayrılana kadar... Bana işi zehir etti ve sonunda çok sevdiğim işimden ayrılmak zorunda kaldım.”
Selda Y. Bankacı
“Sevgilimle ilişkimizin en başlarında bir ofis fantezisi yapalım dedik. Herkes gittikten sonra giriş katındaki toplantı odasına geçtik, kapıyı kapadık ve ateşli bir biçimde birbirimizi soymaya başladık. Hesap edemediğimiz şey ise aynalı camların içeride ışık yanınca bildiğimiz cama dönüşmesi ve içeriden canlı yayın yapmasıymış. Bunu tam sütyenimi çıkarırken bahçedeki güvenlik görevlisiyle göz göze gelince anladım.”
Gizem A. İnsan Kaynakları Uzmanı
“Ekibime alacağım eleman için görüşmede Görkem karşıma çıkınca ona ‘Şu anki işinden neden ayrılmak istiyorsun’ gibi sorular sorsam da, asıl sormak istediğim ‘Beni duvara yapıştırıp mı seks yapmak istersin, yoksa masayı mı tercih edersin?’ idi. Onu işe alırsam sırf görünüşünden dolayı alacaktım ve bu hiç etik değildi, ama erkekler bunu yıllardır yapmıyor muydu? Evet Görkem’i işe aldım, o ise benim ofis fantezimi benim yerime sekreterimle gerçekleştirmeyi tercih etti.”
Meltem T. Mimar

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Hakkımda

Reklam yazıp ürünler satma, markalar yaratma peşindeyken, dur biraz da başkaları için değil kendim için yazayım dedim. Maksat yazarken eğlenmek olduğuna göre seks ve ilişkiler hakkında yazmalıydım tabii. Böylece başladım yazılara... Yazarken gerçekten çok güldüm, güldükçe daha çok yazdım. Yazarken kendimi başta Elele olmak üzere dergi sayfalarının arasında buldum. İşte Elele ve diğer dergilere yazdığım yazılar burada. Benim yazarken eğlendiğim kadar siz de okurken eğlenirsiniz umarım:)
Blogger tarafından desteklenmektedir.

İzleyiciler

© 2010 Derin Mevzular Design by Dzignine
In Collaboration with Edde SandsPingLebanese Girls