Sevgiliyle Tatil Zamanı!

21 Ağustos 2011 Pazar
Sevgiliyle tatile çıkmak ya da çıkmamak, bütün mesele bu değil. Sevgilinizle tatile çıkmak, nereye gideceğinize karar vermekten yanınıza almanız gerekenlere kadar iyi planlanması gereken bir süreç. İşte bu süreçte size yardımcı olacak tavsiyeler...

1.  ADIM / İLİŞKİNİZİN HANGİ AŞAMASINDA TATİLE GİTMELİSİNİZ?

FLÖRT DÖNEMİ
Flört döneminde özellikle grup olarak gidilen tatiller; gece-gündüz beraber geçirilen zamanlar, farklı farklı aktiviteler, bol neşe ve bol eğlence demek olduğundan ilişkiye geçiş sürecini hızlandıracaktır. Ama yine de dikkat! Potansiyel aşkınız orada bir yaz aşkı bulursa tatiliniz burnunuzdan gelmesin.

CİCİM AYLARI
Birbirinize doyamadığınız, aşkın kitabını tekrar yazdığınız bu dönemde beraber çıkacağınız tatil de size cennette geçirilen bir hafta gibi gelecektir. Hatta o aşkla emin olun; horlaması size ninni gibi gelecek, odadaki dağınıklığını toplamak sizi mutlu edecek, huysuzlukları bile en fazla “ah benim nazlı aşkım” dedirtecektir.

KAVGA SONRASI
Sürekli kavga ettiğiniz bir dönemdeyseniz, tatile giderek büyük kumar oynadığınızı söyleyebiliriz. Bu kumarın sonunda ya tüm yaşanan olumsuzlukları geride bırakacak ve ilişkiye taze bir başlangıç yapacaksınız ya da en küçük olay bile kavgaya dönüştüğünden sevgilinizi orada bırakıp kaçacaksınız.

EVLİLİK YOLUNDA
Tatilin evliliğin kısa bir ön izlemesi olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden ilişkiniz evliliğe doğru gidiyorsa, mutlaka beraber tatile çıkmanızı tavsiye ederiz. Çünkü tatilde benim evim, onun evi demeden aynı evde yaşamanın nasıl bir şey olduğunu az da olsa anlayabilirsiniz.

2.  ADIM / TATİLE NEREYE GİDECEKSİNİZ?

Tatile çıktığınıza göre sevgilinizi az çok tanıyorsunuz. O zaman tatilinizin bir faciaya dönüşmemesi için gideceğiniz yeri, onun ve sizin karakterinize göre seçin.

BODRUM/ÇEŞME
Eğlence ve tatil deyince tabii ki hepimizin aklına Bodrum ve Çeşme geliyor. Ama sevgiliniz gözlerine hakim olmakta zorluk çekiyorsa veya siz kıskançlık krizi konusunda deneyimliyseniz manken tadında kızların cirit attığı Bodrum ve Çeşme’den uzak durun. Evliliğe doğru giden bir ilişki yaşıyorsanız da Bodrum ve Çeşme bekarlık hayatının tüm cazibesini sergilediğinden size uygun bir tatil destinasyonu olmayacaktır.

KAŞ
Sakin bir tatil geçirmek istiyor ve baş başa vakit geçirmenin hayalini kuruyorsanız Kaş tam size göre. Özellikle ilişkinizin başındaysanız böyle bir tatil birbirinizi daha yakından tanımanız için ideal olacaktır. Ama sevgiliniz tatil deyince hareket ve eğlence arıyorsa onu Kaş’a sürüklemenizden pek hoşlanmayacak, bizden söylemesi...

ASSOS/BOZCAADA
Beraber çıkacağınız ilk tatil olacağı için endişeleriniz varsa, size hafta sonluk yakında gidebileceğiniz sakin yerleri öneriyoruz. Böylece hem ilk tatiliniz için fazla risk almamış hem de unutulmaz anlar yaşayabilirsiniz.

YURT DIŞI
Sevgilinizle zevkleriniz aynı mı? O zaman yurt dışına gitmek sizin için çok keyifli bir tatil olabilir. Ama siz alışveriş merkezlerinden çıkamazken o müze gezmek isterse “eyvah” diyoruz. O yüzden size tavsiyemiz, yurt dışına gitmeden önce bu tatilden beklentilerinizin ne olduğunu net olarak konuşun. Hatta turla giderseniz, turun programına bağlı kalacağınızdan bu tip görüş ayrılığı krizlerini minimuma indirmiş olursunuz.

3.  ADIM / TATİLE GİDERKEN YANINIZDA NE GÖTÜRECEKSİNİZ?

·      Tabii ki en seksi iç çamaşırlarınız. Ama saten gecelikleri bavulunuza doldurmadan önce tatile gittiğiniz yeri de göz önünde bulundurun. Örneğin Olympos’a gidiyorsanız saten gecelik sizi seksi değil komik yapacaktır.
·      Oje ve aseton. Tatile çıkmadan manikür ve pedikürünüzü yaptırmış olsanız da deniz, kum ve güneşle ojeleriniz yamalı bohçaya dönebilir. Erkeklere son derece itici gelen kenarları çıkmış ojeyle gezmek veya devamlı ellerinizi gizlemek zorunda kalmak yerine ojeniz ve asetonunuzla hazırlıklı olun.
·      Cımbız ve jilet. Tatile istenmeyen tüylerinizle beraber çıkmaya kalkmayacağınıza eminiz. Ama onlar size bir sürpriz hazırlamış olabilir ve tatilin tam ortasında karşınıza çıkabilirler, bu yüzden önlemi önceden almanızı tavsiye ederiz.
·      Saçlarınız için gerekli malzemeler. Şehirdeyken sevgilinizle buluşmadan önce kuaför uğrak yerinizse tatilde iş size düşüyor demektir. Tatilde kuaföre gitmeye kalkıp kendinizi kokoş durumuna düşürmeyin; fön fırçası, köpük, sprey gibi malzemeleri yanınıza alarak maharetlerinizi sergileyin.
·      Zamanlayıcı özelliği olan fotoğraf makinesi. İnsan tatile sevgilisiyle gidince tatilde onunla çekilmiş fotoğraflar istiyor. Ama devamlı “bizim bir fotoğrafımızı çeker misiniz?” diye birilerine rica etmek sıkıcı oluyor, aynı kareye sığacağız diye 45 derece açıyla yukardan çekilenler ise size gıdılı fotoğraflar olarak geri dönüyor. Bu yüzden zamanlayıcı özelliği olan bir fotoğraf makinesi alın, adam gibi fotoğraflarınız olsun.
·      Detaylardaki mükemmellik. Siz bir kadınsanız, size ait her detay da sizin zarafetinizi ve kusursuzluğunuzu yansıtmalı. Eskimiş bir diş fırçası, ayakkabılarınızı koyduğunuz BİM torbaları, içi simsiyah olmuş makyaj çantası ve fermuarı patlamış bavulun size yakışmadığında hemfikiriz herhalde.
·      İskambil kağıdı. Sevgilinizle tatilde sıkılma ihtimaliniz tabii ki çok düşük. Ama yine de tedbiri elden bırakmamak da fayda var. Yapacak bir şey bulamadığınız bir anda bir deste iskambil kağıdı hayat kurtarabilir. Tabii sizin daha yaratıcı oyunlarınız varsa bir şey diyemeyeceğiz...
·      Kibrit. İşte size yılın tüyosu. Her kadın için tatilin en büyük kabusu kuşkusuz tuvalete gitme sorunsalı. Oysa tuvaletteki işiniz bittikten sonra yakacağınız bir kibrit oradaki kötü kokunun yok olmasını sağlayacaktır. Yanık kokusunu sorarsa da “dışardan geliyor herhalde” gibi inandırıcı bir bahane bulacağınıza eminiz.

4.  ADIM / TATİLDE YAPMAMANIZ GEREKENLER

·      Öncelikle tatile 7 bavulla çıkmaya kalkmayın. Bütün gardırobunuzun da sizinle tatile gelmesine gerek yok. Her gün ne giyeceğinizi planlayın ve ona göre sadece gerekli parçaları alın.
·      Tatile geldiniz artık bir kere. İkiniz için de rahatsız edici olmadığı sürece otelden, otelin odasından, odanın banyosundan, banyonun mermerlerinden şikayet etmeyin; sevgilinizin kafasını şişirmeyin.
·      Artık kendinizi olduğunuz gibi kabul etme, vücudunuzla barış imzalama zamanı. Ters ışık geldi, selülitlerim gözüktü, aman karnım pörtledi gibi panikleri boş verin; anın tadını çıkarın.
·      Tatilde çevrenizde bikinili kızlar gezerken kıskançlık yapmamak zor biliyoruz. Ama kendinizi frenlemeye çalışın, dilinizi ısırın, kendinizi çimdirin veya başka bir yol bulun ve “O kıza niye baktın” cümlesini asla kurmayın.
·      Tatil demek bronzlaşmak demek. Fakat bronzlaşacağım derken marsık gibi yanmayın. Akşam sevgiliniz size dokunmak istediğinde “dokunma, canım acıyor” diye çığlıklar atmayın.
·      Odada akşam için hazırlanmanız 3 saat sürmesin. Şehirde belirli bir buluşma saatiniz varken öncesinde isterseniz tüm gün hazırlanabilirsiniz, ama o yatağın üzerine oturmuş sizi beklerken delirmesini istemiyorsanız hızlı olun.
·      “Yorgunum, gece dışarı çıkmaya halim yok” diye mızmızlanmayın, ama tam tersine “her an farklı bir aktivite yapıyor olmalıyız” moduna da girmeyin.
·      Yemek konusunda uçlarda olmayın. Adı üstünde tatildesiniz, rejimi boş verin, salatayı dönünce tırtıklarsınız. Ama açık büfeyi görünce kendinizi de kaybetmeyin, sevgilinizin gözünde “bu, aç kalsa beni de yer” imajı oluşturmayın.

0 yorum:

Yorum Gönder

 

Hakkımda

Reklam yazıp ürünler satma, markalar yaratma peşindeyken, dur biraz da başkaları için değil kendim için yazayım dedim. Maksat yazarken eğlenmek olduğuna göre seks ve ilişkiler hakkında yazmalıydım tabii. Böylece başladım yazılara... Yazarken gerçekten çok güldüm, güldükçe daha çok yazdım. Yazarken kendimi başta Elele olmak üzere dergi sayfalarının arasında buldum. İşte Elele ve diğer dergilere yazdığım yazılar burada. Benim yazarken eğlendiğim kadar siz de okurken eğlenirsiniz umarım:)
Blogger tarafından desteklenmektedir.

İzleyiciler

© 2010 Derin Mevzular Design by Dzignine
In Collaboration with Edde SandsPingLebanese Girls